Murata Electronics North America GJM0225C1E7R5DB01L
GJM0225C1E7R5DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E7R5DB01L
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E7R5DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E7R5DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E7R5DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E7R5DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E7R5DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E7R5DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E7R5DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E7R5DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E7R5DB01L
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
CAP CER 120PF 2.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP MICA 3PF 0.5PF 300V RADIAL datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.32K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SPONGE (10/PK) datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf