Murata Electronics North America GJM0225C1E7R7CB01L
GJM0225C1E7R7CB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E7R7CB01L
Brief Description
CAP CER 7.7PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E7R7CB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E7R7CB01L
QUANTITY
GJM0225C1E7R7CB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E7R7CB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E7R7CB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E7R7CB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E7R7CB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E7R7CB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E7R7CB01L
DIODE GEN PURP 100V 4A DO201AD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-17 AWG 0.315" (8.00mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
RES SMD 1.56KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CARD MARKER X datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf