Murata Electronics North America GJM0225C1E7R8DB01L
GJM0225C1E7R8DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E7R8DB01L
Brief Description
CAP CER 7.8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E7R8DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E7R8DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E7R8DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E7R8DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E7R8DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E7R8DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E7R8DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E7R8DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E7R8DB01L
OSC XO 29.4912MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RELAY SSR AC POWER SWITCH 4-SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMAJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
RES 909 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf