Rohm Semiconductor MCR10ERTJ184
MCR10ERTJ184 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ184
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ184.pdf
Availability of MCR10ERTJ184
QUANTITY
MCR10ERTJ184 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ184
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ184
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ184
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ184 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ184 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ184
CONN HSG PLUG 37POS STRAIGHT SKT datasheet.pdf
TMDX4740600 datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RJ45 CBL ASSY ETHERNET datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 32V SNT-4A datasheet.pdf