Murata Electronics North America GJM0335C1E2R3WB01D
GJM0335C1E2R3WB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E2R3WB01D
Brief Description
CAP CER 2.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E2R3WB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E2R3WB01D
QUANTITY
GJM0335C1E2R3WB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E2R3WB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E2R3WB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E2R3WB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E2R3WB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E2R3WB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E2R3WB01D
MOD PWR 6A MED FILTER QC PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL R/A PCB AU datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS5532U ADC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
2.0 WTB HSG 5CKT GRAY datasheet.pdf
296-0075-01100 datasheet.pdf
XLAMP CXA1304 LED datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 157MA 5 OHM SMD datasheet.pdf