Murata Electronics North America GJM0335C1E5R3CB01D
GJM0335C1E5R3CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E5R3CB01D
Brief Description
CAP CER 5.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E5R3CB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E5R3CB01D
QUANTITY
GJM0335C1E5R3CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E5R3CB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E5R3CB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E5R3CB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E5R3CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E5R3CB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E5R3CB01D
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE D 4POS datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 2.868KOHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf