Murata Electronics North America GJM0335C1E9R6DB01J
GJM0335C1E9R6DB01J picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E9R6DB01J
Brief Description
CAP CER 9.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E9R6DB01J.pdf
Availability of GJM0335C1E9R6DB01J
QUANTITY
GJM0335C1E9R6DB01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E9R6DB01J
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E9R6DB01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E9R6DB01J
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E9R6DB01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E9R6DB01J Details Description
Related parts for GJM0335C1E9R6DB01J
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1.25MM R/A AU datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 20.96MM datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf