Murata Electronics North America GJM0335C1ER75CB01D
GJM0335C1ER75CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1ER75CB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.75PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1ER75CB01D.pdf
Availability of GJM0335C1ER75CB01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GJM0335C1ER75CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1ER75CB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1ER75CB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.75pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1ER75CB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1ER75CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1ER75CB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1ER75CB01D
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TWIN LEAF 25 POS 100 C/L datasheet.pdf
11P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf