Murata Electronics North America GJM0336C1E100GB01D
GJM0336C1E100GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0336C1E100GB01D
Brief Description
CAP CER 10PF 25V C0H 0201
Datasheet Download
GJM0336C1E100GB01D.pdf
Availability of GJM0336C1E100GB01D
QUANTITY
GJM0336C1E100GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0336C1E100GB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0336C1E100GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0336C1E100GB01D
Related LinksGJM0336C1, GJM0336C1E100GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0336C1E100GB01D Details Description
Related parts for GJM0336C1E100GB01D
IDC CABLE- AKR16G/ AE16M / AKR16 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS .187 NATURAL datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 40VFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 3.35K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS GOLD datasheet.pdf