Murata Electronics North America GJM1555C1H3R0CB01J
GJM1555C1H3R0CB01J picture photo
Mfg. Part Number
GJM1555C1H3R0CB01J
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GJM1555C1H3R0CB01J.pdf
Availability of GJM1555C1H3R0CB01J
QUANTITY
GJM1555C1H3R0CB01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM1555C1H3R0CB01J
Internal Part NumberEIS-GJM1555C1H3R0CB01J
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM1555C1H3R0CB01J
Related LinksGJM1555C1, GJM1555C1H3R0CB01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM1555C1H3R0CB01J Details Description
Related parts for GJM1555C1H3R0CB01J
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BRACKET,FRAME ASSY,CUST SPEC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMCJ datasheet.pdf
110 SERIES REC HMDC datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
470UF 16V 10X12MM 105C 2500H datasheet.pdf