Murata Electronics North America GJM1555C1H9R4DB01D
GJM1555C1H9R4DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM1555C1H9R4DB01D
Brief Description
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GJM1555C1H9R4DB01D.pdf
Availability of GJM1555C1H9R4DB01D
QUANTITY
GJM1555C1H9R4DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM1555C1H9R4DB01D
Internal Part NumberEIS-GJM1555C1H9R4DB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM1555C1H9R4DB01D
Related LinksGJM1555C1, GJM1555C1H9R4DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM1555C1H9R4DB01D Details Description
Related parts for GJM1555C1H9R4DB01D
IC CIRCUIT RESET PWR-ON SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT SISO 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE SFE 32V 5PK CARD 9A datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
SAFETY MAT 1100X1250MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 233W 10A M174 datasheet.pdf
DVI EXTENSION CABLE DVI-D M/F 1' datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf