Murata Electronics North America GJM1555C1HR50BB01E
GJM1555C1HR50BB01E picture photo
Mfg. Part Number
GJM1555C1HR50BB01E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GJM1555C1HR50BB01E.pdf
Availability of GJM1555C1HR50BB01E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GJM1555C1HR50BB01E Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM1555C1HR50BB01E
Internal Part NumberEIS-GJM1555C1HR50BB01E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GJM1555C1HR50BB01E today.
SeriesGJM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeCAP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GJM1555C1HR50BB01E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGJM1555C1, GJM1555C1HR50BB01E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM1555C1HR50BB01E Details Description
Related parts for GJM1555C1HR50BB01E
TRANS NPN 180V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.6MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 9-64V PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 250V 16A datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf