Murata Electronics North America GJM155C1H100GB01D
GJM155C1H100GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM155C1H100GB01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GJM155C1H100GB01D.pdf
Availability of GJM155C1H100GB01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GJM155C1H100GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM155C1H100GB01D
Internal Part NumberEIS-GJM155C1H100GB01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GJM155C1H100GB01D today.
SeriesGJM155C1H1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GJM155C1H100GB01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGJM155C1, GJM155C1H100GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM155C1H100GB01D Details Description
Related parts for GJM155C1H100GB01D
RES SMD 40.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CRIMP SOCKET datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SMT datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 4POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 1.00G OHM 1% 200 PPM 3W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS DOUBLE GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf