Sprague Goodman GKG30087-05
GKG30087-05 picture photo
Mfg. Part Number
GKG30087-05
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Datasheet Download
GKG30087-05.pdf
Availability of GKG30087-05
QUANTITY
GKG30087-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of GKG30087-05
Internal Part NumberEIS-GKG30087-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesSURFTRIM® GKG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range6.5 ~ 30pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GKG30087-05
Related LinksGKG30, GKG30087-05 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GKG30087-05 Details Description
Related parts for GKG30087-05
24-PIN TEST CLIP ALLOY DIP .30" datasheet.pdf
CORD SJT 18AWG 3COND 1M BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC TXRX RS485 DIFF ESD 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf