Sprague Goodman GKY3R066
GKY3R066 picture photo
Mfg. Part Number
GKY3R066
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 1.7-3PF 100V SMD
Datasheet Download
GKY3R066.pdf
Availability of GKY3R066
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GKY3R066 Order Process
Ship out your order
Specifications of GKY3R066
Internal Part NumberEIS-GKY3R066
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesSURFTRIM® GKY
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range1.7 ~ 3pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRectangular - 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesLow Profile
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GKY3R066
Related LinksGKY3, GKY3R066 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GKY3R066 Details Description
Related parts for GKY3R066
INDUCT ARRAY 2 COIL 99.23UH SMD datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
TERM EDGE IS 30-22AWG AMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/49 K MC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 4GHZ datasheet.pdf