CTS Electronic Components GL036F35IDT
GL036F35IDT picture photo
Mfg. Part Number
GL036F35IDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 3.579545 MHZ SMD
Datasheet Download
GL036F35IDT.pdf
Availability of GL036F35IDT
QUANTITY
GL036F35IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL036F35IDT
Internal Part NumberEIS-GL036F35IDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL036F35IDT
Related LinksGL036, GL036F35IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL036F35IDT Details Description
Related parts for GL036F35IDT
FIXED IND 4UH 8A 12 MOHM TH datasheet.pdf
IC DELAY LINE 6NS 8UMAX datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 250PS GOLD datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X5MM W/ADH datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf