CTS Electronic Components GL102F23CDT
GL102F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
GL102F23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.240000 MHZ SMD
Datasheet Download
GL102F23CDT.pdf
Availability of GL102F23CDT
QUANTITY
GL102F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL102F23CDT
Internal Part NumberEIS-GL102F23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10.24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL102F23CDT
Related LinksGL102, GL102F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL102F23CDT Details Description
Related parts for GL102F23CDT
SCR MED POWER 1000V 50A TO-65 datasheet.pdf
BAG 4150 METAL IN 3MIL 18X24 datasheet.pdf
CONN SPRING 61POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (B-123-08) SPM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf