CTS Electronic Components GL200F33CDT
GL200F33CDT picture photo
Mfg. Part Number
GL200F33CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.000000 MHZ SMD
Datasheet Download
GL200F33CDT.pdf
Availability of GL200F33CDT
QUANTITY
GL200F33CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL200F33CDT
Internal Part NumberEIS-GL200F33CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL200F33CDT
Related LinksGL200, GL200F33CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL200F33CDT Details Description
Related parts for GL200F33CDT
MOSFET N-CH 150V 43A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 70POS datasheet.pdf
CAP FILM 95UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
SMB PLUG FOR RG 316/U CABLE datasheet.pdf
OSC XO 53.203425MHZ HCMOSTTL PIN datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf