CTS Electronic Components GL250F35CET
GL250F35CET picture photo
Mfg. Part Number
GL250F35CET
Brief Description
CRYSTAL 25.000000 MHZ SMD
Datasheet Download
GL250F35CET.pdf
Availability of GL250F35CET
QUANTITY
GL250F35CET Order Process
Ship out your order
Specifications of GL250F35CET
Internal Part NumberEIS-GL250F35CET
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL250F35CET
Related LinksGL250, GL250F35CET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL250F35CET Details Description
Related parts for GL250F35CET
CAP CER 0.018UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT7 8COND 23AWG GRN 3.28' datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 25C S 48" RBW JACKP NI datasheet.pdf
RM-2AC-IP RELAY MODULE datasheet.pdf
HDM 5EMPO120F250FGT datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 15C UNSD 300V datasheet.pdf