Matrix Orbital GLK24064-25-FGW
GLK24064-25-FGW picture photo
Mfg. Part Number
GLK24064-25-FGW
Brief Description
LCD GRAPIC DISPL 240X64 WHT/GREY
Datasheet Download
GLK24064-25-FGW.pdf
Availability of GLK24064-25-FGW
QUANTITY
GLK24064-25-FGW Order Process
Ship out your order
Specifications of GLK24064-25-FGW
Internal Part NumberEIS-GLK24064-25-FGW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGLK Series Firmware 08/Apr/2011
24064A Backlight Display 15/Sept/2011
12C Displays Firmware Update 11/Oct/2011
GLK24064(R)-25, GLK40128-25 Firmware 11/Oct/2011
Diagonal Screen Size-
Viewing Area132.20mm W x 39.20mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels240 x 64
InterfaceI²C, RS232, TTL
Graphics ColorBlack
Background ColorWhite
Dot Size0.49mm W x 0.49mm H
Dot Pitch0.53mm W x 0.53mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GLK24064-25-FGW
Related LinksGLK2406, GLK24064-25-FGW Datasheet, Matrix Orbital Distributor
GLK24064-25-FGW Details Description
Related parts for GLK24064-25-FGW
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
ESD JACKET W/CUFFS TEAL XL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE20-V1-1.5M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 16WQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf