Sprague Goodman GMB30100
GMB30100 picture photo
Mfg. Part Number
GMB30100
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 3.5-25PF 175V THRU HOLE
Datasheet Download
GMB30100.pdf
Availability of GMB30100
QUANTITY
GMB30100 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMB30100
Internal Part NumberEIS-GMB30100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesGMB
PackagingBulk
Capacitance Range3.5 ~ 25pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated175V
Size / Dimension0.752" L x 0.375" W (19.10mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max)0.780" (19.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMB30100
Related LinksGMB3, GMB30100 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GMB30100 Details Description
Related parts for GMB30100
FIXED IND 330UH 30MA 7.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3V CHIP datasheet.pdf