Sullins Connector Solutions GMC10DRAI-S734
GMC10DRAI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GMC10DRAI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A SLD
Datasheet Download
GMC10DRAI-S734.pdf
Availability of GMC10DRAI-S734
QUANTITY
GMC10DRAI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC10DRAI-S734
Internal Part NumberEIS-GMC10DRAI-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC10DRAI-S734
Related LinksGMC10DR, GMC10DRAI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC10DRAI-S734 Details Description
Related parts for GMC10DRAI-S734
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 600MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 250M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf