Sullins Connector Solutions GMC15DREN-S13
GMC15DREN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMC15DREN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
GMC15DREN-S13.pdf
Availability of GMC15DREN-S13
QUANTITY
GMC15DREN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC15DREN-S13
Internal Part NumberEIS-GMC15DREN-S13
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC15DREN-S13
Related LinksGMC15D, GMC15DREN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC15DREN-S13 Details Description
Related parts for GMC15DREN-S13
RES SMD 7.69KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 0.015 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.5MM WTB HDR BLK/CAP T&R datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 12A 6.6 MOHM SMD datasheet.pdf