Sullins Connector Solutions GMC25DRXN
GMC25DRXN picture photo
Mfg. Part Number
GMC25DRXN
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC25DRXN.pdf
Availability of GMC25DRXN
QUANTITY
GMC25DRXN Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC25DRXN
Internal Part NumberEIS-GMC25DRXN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC25DRXN
Related LinksGMC2, GMC25DRXN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC25DRXN Details Description
Related parts for GMC25DRXN
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 22MM PANEL datasheet.pdf
IC SCHMITT INVERTER HEX 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
BUTT SPLICE NYLAKRIMP (D-754) datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf