Sprague Goodman GMC30000
GMC30000 picture photo
Mfg. Part Number
GMC30000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 2.5-12PF 175V THRU HOLE
Datasheet Download
GMC30000.pdf
Availability of GMC30000
QUANTITY
GMC30000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC30000
Internal Part NumberEIS-GMC30000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesGMC
PackagingBulk
Capacitance Range2.5 ~ 12pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated175V
Size / Dimension0.752" L x 0.375" W (19.10mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max)0.780" (19.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC30000
Related LinksGMC3, GMC30000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GMC30000 Details Description
Related parts for GMC30000
LED GREEN T1 REAR PANEL MNT datasheet.pdf
IC SCANNER CLR USB IMAGE 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER PHD SIDE 20POS 2MM datasheet.pdf
IC MPU I.MX1 200MHZ 256MAPBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 90A IPAK datasheet.pdf
PANEL SIDE 12" X 7" P-TYPE datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 13 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
CAP POLY 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf