Murata Electronics North America GMD155R61A184KE12D
GMD155R61A184KE12D picture photo
Mfg. Part Number
GMD155R61A184KE12D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GMD155R61A184KE12D.pdf
Availability of GMD155R61A184KE12D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GMD155R61A184KE12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GMD155R61A184KE12D
Internal Part NumberEIS-GMD155R61A184KE12D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GMD155R61A184KE12D today.
SeriesGMD155R61A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GMD155R61A184KE12D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGMD155R61, GMD155R61A184KE12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GMD155R61A184KE12D Details Description
Related parts for GMD155R61A184KE12D
CONN EDGE DUAL 1MM EXTEND 100POS datasheet.pdf
RES SMD 11.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH SPST NO 5TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf