Taiyo Yuden GMK107BJ473KAHT
GMK107BJ473KAHT picture photo
Mfg. Part Number
GMK107BJ473KAHT
Brief Description
CAP CER 0.047UF 35V X5R 0603
Datasheet Download
GMK107BJ473KAHT.pdf
Availability of GMK107BJ473KAHT
QUANTITY
GMK107BJ473KAHT Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK107BJ473KAHT
Internal Part NumberEIS-GMK107BJ473KAHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK107BJ473KAHT
Related LinksGMK107B, GMK107BJ473KAHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK107BJ473KAHT Details Description
Related parts for GMK107BJ473KAHT
SENS MAG SW 28G CROS AXIS 8-MSOP datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE IP30 2.87" datasheet.pdf
COVER PLATE L14-30P MOTOR BASE datasheet.pdf
PLUG HE13 IDC 90 10 P AWG 24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CONN FPC VERT 20POS 1MM PCB datasheet.pdf