Taiyo Yuden GMK212B7334KG-T
GMK212B7334KG-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK212B7334KG-T
Brief Description
CAP CER 0.33UF 35V X7R 0805
Datasheet Download
GMK212B7334KG-T.pdf
Availability of GMK212B7334KG-T
QUANTITY
GMK212B7334KG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK212B7334KG-T
Internal Part NumberEIS-GMK212B7334KG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK212B7334KG-T
Related LinksGMK212B, GMK212B7334KG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK212B7334KG-T Details Description
Related parts for GMK212B7334KG-T
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HDR BREAKAWAY 17POS RA .100 datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 130MA 1.85 OHM datasheet.pdf
WIRE SPLICE-20 357607100 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf