Taiyo Yuden GMK212B7334MG-T
GMK212B7334MG-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK212B7334MG-T
Brief Description
CAP CER 0.33UF 35V X7R 0805
Datasheet Download
GMK212B7334MG-T.pdf
Availability of GMK212B7334MG-T
QUANTITY
GMK212B7334MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK212B7334MG-T
Internal Part NumberEIS-GMK212B7334MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK212B7334MG-T
Related LinksGMK212B, GMK212B7334MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK212B7334MG-T Details Description
Related parts for GMK212B7334MG-T
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
IC VOLTAGE SUPERVISOR SC70-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR CAPACITIVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V 5TSOP datasheet.pdf