Taiyo Yuden GMK212BJ224KGHT
GMK212BJ224KGHT picture photo
Mfg. Part Number
GMK212BJ224KGHT
Brief Description
CAP CER 0.22UF 35V X5R 0805
Datasheet Download
GMK212BJ224KGHT.pdf
Availability of GMK212BJ224KGHT
QUANTITY
GMK212BJ224KGHT Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK212BJ224KGHT
Internal Part NumberEIS-GMK212BJ224KGHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK212BJ224KGHT
Related LinksGMK212B, GMK212BJ224KGHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK212BJ224KGHT Details Description
Related parts for GMK212BJ224KGHT
MEMORY CARD FLASH 14GB datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 170MA 1.8 OHM datasheet.pdf
IC 2-1 QUAD SELECT/MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf