Taiyo Yuden GMK212SD223KG-T
GMK212SD223KG-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK212SD223KG-T
Brief Description
CAP CER 0.022UF 35V 0805
Datasheet Download
GMK212SD223KG-T.pdf
Availability of GMK212SD223KG-T
QUANTITY
GMK212SD223KG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK212SD223KG-T
Internal Part NumberEIS-GMK212SD223KG-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK212SD223KG-T
Related LinksGMK212S, GMK212SD223KG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK212SD223KG-T Details Description
Related parts for GMK212SD223KG-T
HEADER OPEN CUP 3LVL .600 32POS datasheet.pdf
SOCKET EXTERNAL TORX E5 1.00" datasheet.pdf
MINI LATCH HSG .100CC-SR POL datasheet.pdf
IC SWITCH PWR HISIDE 8DSO datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 2MSPS 16WQFN datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 17.5A datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
F39-HB0625 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 6PR SHLD 300V datasheet.pdf