Taiyo Yuden GMK316SD104JL-T
GMK316SD104JL-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316SD104JL-T
Brief Description
CAP CER 0.1UF 35V 1206
Datasheet Download
GMK316SD104JL-T.pdf
Availability of GMK316SD104JL-T
QUANTITY
GMK316SD104JL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316SD104JL-T
Internal Part NumberEIS-GMK316SD104JL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316SD104JL-T
Related LinksGMK316S, GMK316SD104JL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316SD104JL-T Details Description
Related parts for GMK316SD104JL-T
SHIELDING BAG 4X24 METAL-IN datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M40 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Crystal 9.84375MHz 30ppm 12pF 150 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
DSUB 50 M PCB STR G TIN datasheet.pdf
PANEL NUT M12 X 0.75MM BRASS NI datasheet.pdf