Taiyo Yuden GMK325B7155MN-T
GMK325B7155MN-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK325B7155MN-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5UF 35V X7R 1210
Datasheet Download
GMK325B7155MN-T.pdf
Availability of GMK325B7155MN-T
QUANTITY
GMK325B7155MN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK325B7155MN-T
Internal Part NumberEIS-GMK325B7155MN-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK325B7155MN-T
Related LinksGMK325B, GMK325B7155MN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK325B7155MN-T Details Description
Related parts for GMK325B7155MN-T
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC CONFIG BEAMFORMER 32-LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.23KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf