Sullins Connector Solutions GMM10DSEI-S243
GMM10DSEI-S243 picture photo
Mfg. Part Number
GMM10DSEI-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET
Datasheet Download
GMM10DSEI-S243.pdf
Availability of GMM10DSEI-S243
QUANTITY
GMM10DSEI-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM10DSEI-S243
Internal Part NumberEIS-GMM10DSEI-S243
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM10DSEI-S243
Related LinksGMM10DS, GMM10DSEI-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM10DSEI-S243 Details Description
Related parts for GMM10DSEI-S243
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.6A TO92 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 7POS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 65 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 10KHZ 10UMAX datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf