Sullins Connector Solutions GMM12DTBD
GMM12DTBD picture photo
Mfg. Part Number
GMM12DTBD
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GMM12DTBD.pdf
Availability of GMM12DTBD
QUANTITY
GMM12DTBD Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM12DTBD
Internal Part NumberEIS-GMM12DTBD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM12DTBD
Related LinksGMM1, GMM12DTBD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM12DTBD Details Description
Related parts for GMM12DTBD
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 12POS DUAL R/A 15GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf