Sullins Connector Solutions GMM15DSXH
GMM15DSXH picture photo
Mfg. Part Number
GMM15DSXH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GMM15DSXH.pdf
Availability of GMM15DSXH
QUANTITY
GMM15DSXH Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM15DSXH
Internal Part NumberEIS-GMM15DSXH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM15DSXH
Related LinksGMM1, GMM15DSXH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM15DSXH Details Description
Related parts for GMM15DSXH
CONN EDGECARD 140PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
STANDARD DISCS D97 MATERIAL 10% datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 26POS datasheet.pdf
VARISTOR 354V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.25A 156 MOHM datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1SHT AR datasheet.pdf