Sullins Connector Solutions GMM15DTAD
GMM15DTAD picture photo
Mfg. Part Number
GMM15DTAD
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GMM15DTAD.pdf
Availability of GMM15DTAD
QUANTITY
GMM15DTAD Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM15DTAD
Internal Part NumberEIS-GMM15DTAD
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM15DTAD
Related LinksGMM1, GMM15DTAD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM15DTAD Details Description
Related parts for GMM15DTAD
FIXED IND 22UH 235MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf