Sullins Connector Solutions GMM22DRTN-S13
GMM22DRTN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMM22DRTN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM22DRTN-S13.pdf
Availability of GMM22DRTN-S13
QUANTITY
GMM22DRTN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM22DRTN-S13
Internal Part NumberEIS-GMM22DRTN-S13
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM22DRTN-S13
Related LinksGMM22D, GMM22DRTN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM22DRTN-S13 Details Description
Related parts for GMM22DRTN-S13
FIXED IND 27UH 8.9A 22 MOHM TH datasheet.pdf
CONN JACK STEREO R/A 5PIN 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.053A 110 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 751.234KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY W/TB LF datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 12-14000BTU datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXTENSION MODULE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 12W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf