Sullins Connector Solutions GMM24DSEF-S13
GMM24DSEF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMM24DSEF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM24DSEF-S13.pdf
Availability of GMM24DSEF-S13
QUANTITY
GMM24DSEF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM24DSEF-S13
Internal Part NumberEIS-GMM24DSEF-S13
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM24DSEF-S13
Related LinksGMM24D, GMM24DSEF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM24DSEF-S13 Details Description
Related parts for GMM24DSEF-S13
RES SMD 0.013 OHM 1% 1W 0815 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 2X1 10WLCSP datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 41VC SOT23-3 datasheet.pdf
IC CLOCK MULT 8KHZ-125MHZ 36QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2.5 OHM 300W datasheet.pdf