Sullins Connector Solutions GMM25DRKI
GMM25DRKI picture photo
Mfg. Part Number
GMM25DRKI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GMM25DRKI.pdf
Availability of GMM25DRKI
QUANTITY
GMM25DRKI Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM25DRKI
Internal Part NumberEIS-GMM25DRKI
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM25DRKI
Related LinksGMM2, GMM25DRKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM25DRKI Details Description
Related parts for GMM25DRKI
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP PTFE 22PF 2% 500V SMD datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 25V 10% 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO SYSTEM DGTL 4CH 64-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf