Sullins Connector Solutions GMM25DRTH
GMM25DRTH picture photo
Mfg. Part Number
GMM25DRTH
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GMM25DRTH.pdf
Availability of GMM25DRTH
QUANTITY
GMM25DRTH Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM25DRTH
Internal Part NumberEIS-GMM25DRTH
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM25DRTH
Related LinksGMM2, GMM25DRTH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM25DRTH Details Description
Related parts for GMM25DRTH
RES CUR SENSE .001 OHM 25A 1% datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 940V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf