Sullins Connector Solutions GMM36DTKN-S288
GMM36DTKN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GMM36DTKN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM36DTKN-S288.pdf
Availability of GMM36DTKN-S288
QUANTITY
GMM36DTKN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM36DTKN-S288
Internal Part NumberEIS-GMM36DTKN-S288
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row36
Number of Positions72
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM36DTKN-S288
Related LinksGMM36DT, GMM36DTKN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM36DTKN-S288 Details Description
Related parts for GMM36DTKN-S288
Crystal 40.0000MHz 50ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1/2BRDG NCH 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 5% RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL 12-SON datasheet.pdf
QUICK SHRINK WRAP 100MMX300MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN 15VOUT DIP24 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
4X - C4X CABLE ASSY 9M datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 160VDC datasheet.pdf