Sprague Goodman GNL1R250
GNL1R250 picture photo
Mfg. Part Number
GNL1R250
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V SMD
Datasheet Download
GNL1R250.pdf
Availability of GNL1R250
QUANTITY
GNL1R250 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNL1R250
Internal Part NumberEIS-GNL1R250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.3 ~ 1.2pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated500V
Size / DimensionRound - 0.114" Dia (2.90mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNL1R250
Related LinksGNL1, GNL1R250 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GNL1R250 Details Description
Related parts for GNL1R250
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
THERM NTC 170OHM -+10% PROBE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC FILTER HDTV 16-QSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN CABLE FITTING PG11 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 900MA 290 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf