Murata Electronics North America GNM1M2R61A105ME17D
GNM1M2R61A105ME17D picture photo
Mfg. Part Number
GNM1M2R61A105ME17D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 1.0UF 10V X5R 0504
Datasheet Download
GNM1M2R61A105ME17D.pdf
Availability of GNM1M2R61A105ME17D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GNM1M2R61A105ME17D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM1M2R61A105ME17D
Internal Part NumberEIS-GNM1M2R61A105ME17D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM1M2R61A105ME17D
Related LinksGNM1M2R61, GNM1M2R61A105ME17D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM1M2R61A105ME17D Details Description
Related parts for GNM1M2R61A105ME17D
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 80V TO-220AB datasheet.pdf