Murata Electronics North America GNM1M2R61A105MEA4D
GNM1M2R61A105MEA4D picture photo
Mfg. Part Number
GNM1M2R61A105MEA4D
Brief Description
CAP ARRAY 1.0UF 10V X5R 0504
Datasheet Download
GNM1M2R61A105MEA4D.pdf
Availability of GNM1M2R61A105MEA4D
QUANTITY
GNM1M2R61A105MEA4D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM1M2R61A105MEA4D
Internal Part NumberEIS-GNM1M2R61A105MEA4D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM1M2R61A105MEA4D
Related LinksGNM1M2R61, GNM1M2R61A105MEA4D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM1M2R61A105MEA4D Details Description
Related parts for GNM1M2R61A105MEA4D
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC INVERTER 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
METRAL RCT STR STB 4X18 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
GSS SAFETY LIMIT SW 1NC/1NO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf