Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T33CAHE3/57T
SM15T33CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T33CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC
Datasheet Download
SM15T33CAHE3/57T.pdf
Availability of SM15T33CAHE3/57T
QUANTITY
SM15T33CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T33CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T33CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28.2V
Voltage - Breakdown (Min)31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T33CAHE3/57T
Related LinksSM15T33C, SM15T33CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T33CAHE3/57T Details Description
Related parts for SM15T33CAHE3/57T
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS PCI32 .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 28PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22K OHM 5% 50W datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf