Murata Electronics North America GNM1M2R71E222MA01D
GNM1M2R71E222MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GNM1M2R71E222MA01D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 25V X7R 0504
Datasheet Download
GNM1M2R71E222MA01D.pdf
Availability of GNM1M2R71E222MA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GNM1M2R71E222MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM1M2R71E222MA01D
Internal Part NumberEIS-GNM1M2R71E222MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM1M2R71E222MA01D
Related LinksGNM1M2R71, GNM1M2R71E222MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM1M2R71E222MA01D Details Description
Related parts for GNM1M2R71E222MA01D
IC EEPROM 8KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.21OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 330 OHM 400MA 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
TERMINAL DEFLECTOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 0.3W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 2.4UF RADIAL datasheet.pdf