Murata Electronics North America GNM214R71E103MA01D
GNM214R71E103MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GNM214R71E103MA01D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GNM214R71E103MA01D.pdf
Availability of GNM214R71E103MA01D
QUANTITY
GNM214R71E103MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM214R71E103MA01D
Internal Part NumberEIS-GNM214R71E103MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM214R71E103MA01D
Related LinksGNM214R71, GNM214R71E103MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM214R71E103MA01D Details Description
Related parts for GNM214R71E103MA01D
IC AMP AUDIO PWR 1.1W AB 10MSOP datasheet.pdf
IC SYNTH RF2/IF SNGL-BAND 28MLP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A 8SSOP datasheet.pdf
IC DAC 13BIT OCTAL PAR 44-MQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C AMBER SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 90K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX 20CH 5M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf