Murata Electronics North America GNM314F51H223ZD01D
GNM314F51H223ZD01D picture photo
Mfg. Part Number
GNM314F51H223ZD01D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.022UF 50V Y5V 1206
Datasheet Download
GNM314F51H223ZD01D.pdf
Availability of GNM314F51H223ZD01D
QUANTITY
GNM314F51H223ZD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM314F51H223ZD01D
Internal Part NumberEIS-GNM314F51H223ZD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM314F51H223ZD01D
Related LinksGNM314F51, GNM314F51H223ZD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM314F51H223ZD01D Details Description
Related parts for GNM314F51H223ZD01D
IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A DO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
ACCY V2PRO P/S EU PLUG datasheet.pdf
BOX RECP 100 POS C/E datasheet.pdf