Sprague Goodman GNN8R000
GNN8R000 picture photo
Mfg. Part Number
GNN8R000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.8-8PF 500V
Datasheet Download
GNN8R000.pdf
Availability of GNN8R000
QUANTITY
GNN8R000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNN8R000
Internal Part NumberEIS-GNN8R000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.8 ~ 8pF
Adjustment Type-
Voltage - Rated500V
Size / Dimension0.118" Dia x 0.470" L (3.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeUser Defined
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNN8R000
Related LinksGNN8, GNN8R000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GNN8R000 Details Description
Related parts for GNN8R000
CONN PC PIN CIRC 0.063DIA SILVER datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 44POS PLASTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
14 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf